0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×
MARYJA – KRÓLOWĄ POLSKI,

A PAN JEZUS – KRÓLEM !

 

W najbliższą niedzielę, 20 XI 2016, mamy – na koniec roku liturgicznego – święto Chrystusa, Króla Wszechświata. Natomiast w przeddzień tego święta, w sobotę 19 XI, polski episkopat postanowił dokonać aktu intronizacji osoby Pana Jezusa na Króla Polski.

 

Akt intronizacji poprzedziły specjalna noweena i liczne modlitwy… Jeśli chcesz się zapoznać z tymi modlitwami, to można je pobrać z mojego bloga tutaj: LINK.

 

TUTAJ (LINK) piszą natomiast o tym, że „Przygotowywany na 19 listopada Akt intronizacji dokładnie wypełnia żądanie Pana Jezusa do Rozalii Celakówny”.

Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Jezus - Król Polski KOMUNIKAT:
FRAGMENT:

Na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050 -lecia Chrztu Polsk i, 19 listopada br.– w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata –pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożymdokonają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach szczególnego aktu. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem złożąJubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Znamy już jego treść, zatwierdzoną 16 kwietnia br. przez Konferencję Episkopatu Polski i komentarz dołączony do aktu.

strona Konferencji Episkopatu Polski;

PDF

AKT INTRONIZACYJNY:

strona Konferencji Episkopatu Polski;

PDF 

KOMENTZRZ DO AKTU:

strona Konferencji Episkopatu Polski;

PDF

LIST PASTERSKI:

strona Konferencji Episkopatu Polski;

PDF

JEŚLI SIĘ CIESZYCIE, TAK JAK JA, TO MOŻE WARTO ZOSTAWIĆ KOMENTARZ POD TYM WPISEM?